Aktualność
FOTOMEDICUS
Dodano: 2020-01-31

SYSTEM FOTOGRAFICZNEJ DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ

 

Cena 38 600,00 zł netto

Cena 47 478,00 zł brutto


    Zadzwoń i kup!  Zadzwoń i kup!

     Zapytaj o produkt.

             

Oferujemy pierwszy w Polsce sprzętowy system fotograficznej dokumentacji medycznej wraz z analizą i planowaniem zabiegów przeznaczony dla medycyny estetycznej, dermatologii, kosmetologii i stomatologii.

Głównym elementem zestawu jest statyw kolumnowy w skład którego wchodzą: czasza, komputer i monitor.

Całością zarządza aplikacja Fotomedicus. Pozwala ona z jednej strony, skupiać się jedynie na wykonywaniu i gromadzeniu zdjęć dokumentujących przebieg leczenia i zmiany wyglądu pacjenta, a z drugiej strony, jeśli jest takie oczekiwanie lekarza, umożliwia dodatkowo prowadzenie szczegółowej medycznej dokumentacji z opisem przypadków i przebiegu terapii. W aplikacji zaimplementowano technologię ułatwiającą dopasowanie zdjęć "przed" i "po" zabiegu, co daje lepszą ocenę przebiegu leczenia. Oprogramowanie jest cały czas rozwijane i rozszerzane o nowe funkcjonalności.

Czaszawyposażona w mechanizm, pozwalający zmieniać ogniskową - „zoom” z poziomu programu. Wielkość i kształt czaszy zapewniają prawidłowy rozkład światła, dający bezcieniowe oświetlenie. Wysoka energia lampy błyskowej uniezależnia od światła zastanego, gwarantując powtarzalność zdjęć. Siła światła jest o wiele większa niż możliwa do uzyskania z lamp wbudowanych w aparat fotograficzny czy dołączanych lamp reporterskich. Zapewnia to uniezależnienie się od warunków zastanych. W czaszę wbudowany jest aparat fotograficzny. Czasza zamocowana jest do kolumny za pomocą precyzyjnego, zbalansowanego mechanizmu przesuwu liniowego. Można przesuwać aparat wraz z oświetleniem w zakresie 130cm. Pozwala to fotografować osobę nie tylko w pozycji siedzącej, ale również wykonywać zdjęcia dowolnej części ciała w pozycji stojącej. Na maszcie zamontowany jest komputer, któy steruje pracą całego stanowiska. Bardzo ważnym elementem oceny zdjęć jest monitor. Zapewnia wiarygodne porównywanie zdjęć nie wprowadzając przekłamań kolorystycznych. Można zmieniać jego położenie (góra/dół) i pochylenie. 

Fotel jest istotnym elementem systemu fotograficznej dokumentacji medycznej Fotomedicus, pozwalającym wykonywać powtarzalne ujęcia w pozycji siedzącej. Jego zakres obrotowy jest ograniczony do 180o. Ma powtarzalne, wyczuwalne przy obrocie pozycje, które łatwo powtórzyć przy kolejnych sesjach w trakcie terapii. Możliwe położenia są zobrazowane na macie stanowiska i wynoszą odpowiednio 0o; 45o; 67,5o; 90o; 112,5o; 135o; 180o. Podparcie głowy w postaci zagłówka jest ukształtowane w taki sposób, aby ułatwić jej trzymanie w tym samym położeniu w czasie bieżącej sesji i następnych. Położenie zagłówka można regulować w pionie i w poziomie celem dopasowania sie do fotografowanej osoby.

Bardzo ważnym elementem systemu fotograficznej dokumentacji medycznej wspomagającym wykonywanie zdjęć jest mata. Umożliwia ona na wzajemne ustawienie kolumny z czaszą, względem osoby stojącej lub siedzącej w fotelu. Jej zadaniem jest ułatwienie ustalenia w prosty sposób odległości od fotografowanej osoby. Czoło podstawy kolumny statywowej ustawiamy na linii odległości od osoby. Mata pozwala ustawić z zadowalającą precyzją odległość przy wykonywaniu zdjęć. Zaznaczone pozycje są skorelowane z oprogramowaniem w taki sposób, aby uniknąć pomyłek.

Całość uzupełnia tło zdjęciowe. Wykonane jest w postaci rozwijanego rollup-u. Złożone mieści się w aluminiowej kasecie. Do wykonywania zdjęć należy je rozwinąć naprzeciw czaszy, za fotografowaną osobą. Rozwinięte tło ma 200 cm wysokości. Tło jest białe, jednorodne o fakturze zapewniającej rozpraszanie światła. Szerokość tła to 70 cm.

Galeria: